Trekking w Nepalu

Szukasz przygód, chcesz zobaczyć z bliska najwyższe góry świata? Himalaje - to jedyne miejsce gdzie spełnisz swoje marzenia trekkingowe i wspinaczkowe.

Nepal jest pieknym i wyjątkowym państwem.

Wyjazdy Nepal

Poza sezonem

Podczas pory monsunów trwająca od czerwca do sierpnia występują liczne i intensywne opady deszczu, a co za tym idzie – większą ilość natrętnych owadów i mniej przejrzyste niebo. Jest to najmniej odpowiednia pora na wycieczki w góry i trekking w Nepalu. Każda pora roku ma swój urok, jednak trzeba mieć na względzie nasze bezpieczeństwo i komfort.

Ośnieżone górskie szczyty

 

Biorąc pod uwagę zimowe wyjazdy do Nepalu , trzeba liczyć się z niskimi temperaturami i faktem, że nie wszystkie szlaki trekkingowe będą dostępne. Koniecznością jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież i koniecznie śpiwór, gdyż domy w Nepalu nie posiadają ogrzewania, a noce są bardzo zimne, mimo świecącego przez cały dzień słońca.

 

Nepalskie święta

Urozmaiceniem naszej wycieczki może być uczestnictwo w jednym z wyjątkowych i bardzo licznych nepalskich świąt. Ciekawe i bardzo widowiskowe obrzędy będą jedną z wielu atrakcji naszej podróży. Niesamowite wspomnienia i świetną zabawę gwarantuje, na przykład, święto holi (jest to święto ruchome, więc trzeba się na nie przygotować odpowiednio wcześniej), podczas którego mieszkańcy Nepalu świętują nadejście wiosny, obsypując się kolorowymi proszkami. Poza tym świętem jest jeszcze wiele innych, jednak równie ciekawych:

  • Tihar, czyli święto świateł
  • Lhosar, czyli buddyjski Nowy Rok
  • Vesak, czyli narodziny Buddy
  • Daashain, największe hinduistyczne święto

To nie wszystkie nepalskie święta, jest ich znacznie więcej! To tylko namiastka intrygującej kultury tamtejszych mieszkańców.

 

Kiedy jechać do Nepalu?

Wszystko zależy od Was. Termin waszej wycieczki w Himalaje jest w dużej mierze uzależniony od tego co chcecie zwiedzić i zobaczyć. Przemyślcie dobrze swoją wyprawę i dobierzcie termin, który będzie odpowiadał Wam, jako podróżnikom. Nepal jest niesamowitym miejscem, do którego chętnie się powraca, w oczekiwaniu na nowe przygody!

Zdecydowanie podróż godna polecenia!

Najpopularniejsze trekkingi

Sprawdź nasze wyjazdy do Nepalu o które najczęściej pytają nasi Klienci!

Annapurna Circuit

Wokół Annapurny w 24 dni

Everest Base Camp

Trudny 19 dniowy trekking w Himalajach

Manaslu Trek

Trekking po osadach w Nepalu w 20 dni

Trekkingi Himalaje

Trekkingi
w Himalajach

Uważamy, że wyjazdy w Himalaje na trekking to coś niezwykłego. Wiele osób odnajduje tutaj pomimo wielodniowego zmęczenia relaks, łąduje baterie do pracy po popwrocie. Nas to nie dziwi, Himalaje uzależniają i chce się tutaj wracać!

Kathmandu, Nepal

Zapraszamy do kontaktu

Nasze biuro mieści się w Kathmandu,
jednak zapraszam do kontaktu osoby z całego świata!

info@trekking-himalaje.pl
+48 791 724 118

Adres:
Taarkeshwor-10, Manamaiju,
Kathmandu, Nepal

Trekkingi NepalAnnapurna Circuit Trek
Annapurna Base Camp
Annapurna Panorama Trek

Wybierz trekking:

Everest Base Camp
Everest Panorama Trek
Everest Three Passes TrekLangtang Valley Trek
Langtang Gosaikunda Lake
Helambu Trek


© Copyright 2019 Wyjazdy do Nepalu - Trekking w Nepalu